Zawodowy ekwipunek fotografa

By | January 16, 2016

Wielu osobom wydaje się, iż fotografia ślubna to nic trudnego – tylko trzeba wziąć odpowiednią cyfrówkę, wyszukać zlecenie i już można zarabiać kilkaset złotych za jedno popołudnie. Nic wprawdzie bardziej mylnego! Jak w każdej specjalizacji fotograficznej wskazane są prawidłowe odruchy powiązane nie tylko z doborem ustawień sprzętu, czy fachowym rynsztunkiem, lecz zarówno związane z zdolnością znalezienia się w właściwym miejscu o należytym czasie, a w związku z tym umiejętności fotografowania najważniejszych momentów. W przypadku fotografii ślubnej nie ma miejsca na powtórki ujęć!

Ogłoszenia

Niezwykle często na słupach ogłoszeniowych można odnaleźć przyklejone kartki z treścią „fotograf ślubny Kraków”, „fotografia ślubna Kraków”, „fotografia ślubna Warszawa”, czy co więcej „tani fotografik ślubny”. Wskazane jest sprawdzić dokładnie obwieszczenia, jako że ślub jest nadzwyczaj ważnym dniem dla większości osób – czy jest opłacalne psuć sobie jego atmosferę i późniejsze pamiątki tym, że chcieliśmy zaoszczędzić na usługach profesjonalnego fotografika ślubnego sto złotych?

Jak wiele to kosztuje?

Koszt usług zawodowego fotografika ślubnego to w zależności od naszych oczekiwań i jego poziomu wydatek od z grubsza kilkuset złotych. Wszyściuśko zależy także od tego, ile czasu fotograf ma spędzić z nami czas – czy ma być obecny wyłącznie w toku samej ceremonii ślubnej, czy także w toku kompletnego wesela i poprawin.